Ako vyčistiť upchaté potrubie

Všimli ste si, že každý dom či byt, do ktorého vojdete, má svoju vlastnú vôňu? Samozrejme, v tých, kde sa nevetrá, je to skôr zápach, ale predsa. Aj napriek tomu, že sa nachádzame v období, kedy z našich príbytkov zaváňajú skôr prvé jarné kvety či ovocné koláče, nepríjemný zápach odpadových vôd z potrubí nás môže poriadne potrápiť.

lost-places-2178884_640

Zápach pripomínajúci kanalizačné potrubie je prvým signálom, že niečo nie je v poriadku. Rúrky môžu byť zanesené a naliehavo potrebujú vyčistiť. Existuje veľa metód v boji proti zapáchajúcim potrubiam, no väčšinou sú to silné chemikálie, ktoré niečo stoja. V tom horšom prípade musí prísť inštalatér, ktorý je tým najdrahším variantom. Je však jeden spôsob, ktorý vám uľahčí život bez tohto všetkého.

faucet-2750106_640

Ako čistiť upchaté potrubia
Potrubiu pomôže tabletka alebo prášok obyčajného antacidu. Voľne predajné liečivo, ktoré nájdete v každej lekárni, slúži na neutralizovanie kyseliny chlorovodíkovej. Zvyčajne stačí zmiešať 2 polievkové lyžice antacidu s 1 polievkovou lyžicou octu a naliať do výlevky alebo do záchoda. Výlevku je potrebné prikryť a nechať pôsobiť približne 2 minúty. Potom zalejte pol litrom vriacej vody z kanvice a problém je vyriešený. Nielenže eliminujete blokádu, ktorá spôsobuje upchatie, ale odstránite aj nepríjemný zápach, ktorý sa z potrubia šíril.
Samozrejme, môžete si povedať, že špekulovať sa neoplatí a treba radšej kúpiť poriadnu chemikáliu. V tomto prípade by ste nemali zabúdať na škody spôsobené vplyvmi akýchkoľvek silných chemických prostriedkov. Tie neohrozia len vaše zdravie, ale môžu spôsobiť aj pretrhnutie potrubia, a to predovšetkým ak sú staršie. Inštalatéri krtkovanie Nitra cena tiež odporúčajú používať menej chemikálií z toho dôvodu, že po nich korodujú tesnenia. Aby ste všetkému tomuto zabránili, starajte sa o svoje potrubia pravidelne a snažte sa ich udržiavať v dobrom stave.