Potreba ktorá okrášli schody


Bez ohľadu na to, kde sa schodisko nachádza a na čo je určené, musí byť vybavené plotom. Ich úlohou je zabezpečiť bezpečnosť tých, ktorí sa pohybujú po schodoch a vykonávajú dekoratívne funkcie. Ak máte schopnosti pracovať s takým materiálom, ako je drevo a nástroje na prácu s ním, môžete si zábradlie urobiť sami.
Potrebujeme zábradlie, aby sme minimalizovali možnosť pádov a zranení. Pravidlá a bezpečnostné pravidlá sú také, že každé schodisko musí mať ploty, s výnimkou tých, v ktorých sú dva alebo tri kroky. Zvyčajne sú vyrobené z rovnakého materiálu ako kroky. Takže, ak sú tieto vyrobené z dreva, potom zábradlie by malo byť podobné, drevené.

Villa-Monja-Montenegro_1

Vzhľad a životnosť zábradlia závisí od typu dreva. Najlepšie je použiť ten, ktorý obsahuje menej živice. Okrem toho by drevo malo byť dobre vysušené. Ak použijete nedostatočne dobre vysušený materiál, rebrík môže „viesť“ a šikmo.
Okraje zábradliana schodoch by mali byť zaoblené. Ak je schodisko úzke a prechádza pozdĺž steny, je prípustná len montáž zábradlia na jednej strane.

ás mondénnosťou, nebývalou ľahkosťou, originalitou. Je na vzostupe záujmu investorov, dáva nečakaný priestor ambíciám architektov moderných budov, ale aj rodinných domov. V interiéroch púta pozornosť ako nábytkový solitér až do tej miery, že na chvíľu zabudneme na to, čím v skutočnosti má byť – bezpečnou stavebnou konštrukciou.

Zábradlie nielen na ozdobu

Keď je reč o bezpečnosti, nemožno zabudnúť na zábradlie. Ergonomicky je reakciou na priemernú výšku dospelého človeka. Zábradlia určené do súkromných objektov majú zodpovedať predovšetkým potrebám a bezpečnosti obyvateľov domu. Deti a interiérové schodisko je kategória sama osebe. Rozumnou voľbou bude zábradlie s vertikálnymi líniami s dostatočnou hustotou (medzery široké najviac 12 cm) alebo so špeciálnymi ochrannými prvkami. Tie môžu byť dočasným riešením, kým dietky nedorastú do dospeláckejších proporcií a možno aj pochopia, na čo inak slúži zábradlie.

Zábradlie s držadlom by malo patriť na voľné strany schodiskových ramien. V každom prípade tento konštrukčný prvok predstavuje ochrannú bariéru proti pádu do schodiskového priestoru. Starším príbuzným či unaveným spolubývajúcim poskytne primeranú oporu, ale len ak narástlo do výšky 90 až 110 cm. Medzi jednotlivými nosnými stĺpikmi vám experti obyčajne navrhnú vzdialenosť najviac 120 cm; vychádza to približne tak, že stĺpiky sa ocitnú na každom treťom až štvrtom schode. Normy predpisujú výšku, pevnosť, rozmery výplní i umiestnenie zábradlia a súčasne určujú, ako je to s držadlom a so stenou, ktorá je súčasťou schodiska. Medzi stenou a držadlom (aj keď vás možno učili, že madlom) musí byť minimálne 5 cm – to je priestor, ktorý umožní pohodlne sa oprieť a získať dostatočný priestor na vedenie ruky.

moderné schody

Hlavné charakteristiky drevených zábradlí sú nasledovné: 
bezpečný a prírodný materiál;
trvanlivosť a spoľahlivosť;
atraktívny vzhľad;
v prípade ošetrenia antiseptickým a ohňovzdorným prostriedkom slúžia dlhú dobu;
hmatové príjemné;
môžete dať takmer akýkoľvek tvar;
relatívne lacný;
dobre kombinované s inými materiálmi;
Ak máte skúsenosti s prácou s drevom, môžete si vytvoriť vlastné zábradlie.
Drevené zábradlia sa v teple neprehrievajú a v chlade sa neprepúšťajú. To je hlavný rozdiel medzi drevom a kovovými výrobkami.