Rekvalifikácia celkom zadarmo

Firmy stále hľadajú nové podnety, nové nápady, nových ľudí.  Ak nemáte dostatočné vzdelanie, alebo vám chýba potrebné know how, môže sa aj vám stať, že dostanete do rúk výpoveď. Po prvotnom šoku idete na úrad práce, zaevidujete sa, v lepšom prípade máte nárok aj na podporu v nezamestnanosti, chodíte sa hlásiť, hľadáte prácu na internetových stránkach, pýtate sa známych, kupujete inzertné noviny a stále nič. Vysnívanú prácu nie a nie nájsť. Možno je to tým, že na pracovnom trhu je prebytok pracovníkov práve vo vašom obore. Nastal čas sa rekvalifikovať a začať tak trochu odznova.

pero

Práve evidencia na úrade práce ja skvelou príležitosťou zmeniť svoj profesijný život a absolvovať rekvalifikačný kurz celkom zadarmo. Projekt rekvalifikácie počas evidencie na úrade práce sa nazýva RE-PAS (Rekvalifikácia – Príležitosť a Spolupráca).  S výberom kurzu vám však na úrade veľmi nepomôžu nakoľko rekvalifikáciu vykonávajú externé súkromné firmy.

Na internete nájdete množstvo ponúk a organizátorov kurzov, ktorí ponúkajú rekvalifikáciu v rôznych oboroch (administratíva, účtovníctvo, jazykové kurzy, služby – kuchár, kozmetička, krajčírka, manikérka a iné). Je len na vás, ktorú firmu spolupracujúcu s úradom práce si vyberiete a následne ju oslovíte. Firma vám dodá potrebné doklady, ktoré je treba predložiť na úrade práce a takisto si dohodnete termín absolvovania kurzu.

pracoviště

Nemusíte sa báť, vyplnenie potrebného formuláru je jednoduchou záležitosťou. Následne treba navštíviť úrad práce a čakať približne 14 dní na schválenie kurzu. Po schválení musíte začať kurz najneskôr do 60 dní. Pozor však na to, že kurz je potrebné absolvovať celý, nemôžete sa počas trvania kurzu zamestnať a po absolvovaní musíte predložiť faktúru za kurz a certifikát úradu práce. Vidíte, že cesta k rekvalifikácii je naozaj jednoduchá a evidencia na úrade práce môže znamenať začiatok vašej novej kariéry.