Správny výber Vášho najlepšieho vankúša

Správny výber matraca, ktorý by Vám mal zabezpečiť dokonalý a kvalitný spánok je pomerne zložitý proces.

Podobne ako sme každý jedinečný, tak sú aj naše požiadavky na výber najlepšieho matraca jedinečné. Odborná rada, bohaté skúsenosti profesionálov sú naozaj veľkým prínosom a v mnohých smeroch nám uľahčia výber.

interior-design-5689753_640

Ponúkané najlepsie matrace Segum sú skutočne jedinečné a ponúkajú veľmi široký výber možností. Odborníci potvrdzujú, že človek strávi takmer tretinu života spánkom a preto by mal byť matrac pre nás „ten najlepší“.

Existuje niekoľko faktorov podľa ktorých si dokážeme vybrať správny matrac a samozrejme odskúšať si ho na vlastnej koži. Pretože teória je vždy jedna vec a náš pocit z dokonalého matraca druhá vec.

sheep-1125845_640

Matrace delíme vo všeobecnosti na dva typy – sendvičové a pružinové a už pri voľbe z týchto možností sa začína proces výberu. Spolu s výberom z týchto 2 ponúk si vieme z ponuky vybrať správnu podložku pod daný typ matraca. Najmä sendvičové matrace vyžadujú vhodný rošt s pružnými lamelami, pružinové matrace obsahujú taštičkovú pružinu vo vysokej kvalite a ak k nim pridáte podložku pod matrac zdravotný efekt znásobíte.

Ideálny matrac by Vás mal „objímať“, mal by Vám zabezpečiť dokonalú podporu pre každý sval, kĺb a celú kostru. To úzko súvisí s tvrdosťou matraca. Vhodnú tvrdosť ovplyvňuje okrem podložky pod matrac aj  Vaša poloha v spánku, preto, ak najčastejšie spíte na chrbte zvoľte si stredne tvrdý až tvrdší matrac, rada pre polohu na boku znie mäkší alebo stredne mäkký matrac.

Ani si to neuvedomujete, ale napríklad aj Váš životný štýl ovplyvňuje voľbu matraca. Tak napríklad pre aktívnych ľudí, ktorí športujú je vhodný tvrdší matrac, pevne podporí chrbtové a kostrové svalstvo. Pre menej aktívne typy so sklonom s sedavému spôsobu života sú vhodné mäkšie matrace, ktoré im poskytnú relax pre menej aktívne svalstvo.

Celá ponuka je zameraná na kvalitu, profesionalitu, posilnenie medicínskych a ortopedických odporúčaní a poskytnutie toho najlepšieho matraca práve pre Vás.