Výhody a nevýhody LED panelov do interiéru

LED panely sú označované za jeden z najkvalitnejších a najelegantnejších zdrojov osvetlenie súčasnosti. V porovnaní s ostatnými svetelnými produktmi disponujú mimoriadnymi výhodami. Na prvom mieste je ich úspora. Úspora je vo výške sedemdesiat percent nákladov na svietenie oproti starším technológiám. Životnosť sa pohybuje cez desať tisíce hodín. Hneď sa rozsvietia na plný výkon, a to ihneď po zapnutí. Ich fungovanie je pokojné, bez hučania či nepríjemného preblikávania. Nepotrebujú žiadnu údržbu. Pretože sú chladným zdrojom tepla, nehrozia popáleniny a eliminujú riziko požiaru.

006-marble-interior-wall-design

Na rozdiel od niektorých iných druhov svetelných zdrojov sú LED panely vyrábané v rôznych farbách svetla. Môžete si tak zvoliť farbu od teplej po studenú podľa priania a účelu použitia. LED panelov existuje plno druhov, tvarov a typov. Niektoré panely môžete dokonca aj stmievať, vďaka čomu môžete ušetriť ešte viacej energie a zároveň vykúzliť príjemnú atmosféru. LED panely sú vhodné k osvetleniu nielen kancelárií, reštaurácií a hotelov, ale i bytov a rodinných domov. Viete ich nainštalovať do rôznych typov stropov. Nevýhodou LED panelov je vyššia kúpna cena. Ďalej je možno nevýhoda vplyv svetla produkovaného LED diódami na oči. Oko je citlivé na modrú zložku svetla a veľká intenzita tejto zložky očiam neprospieva. Obvykle sa doporučuje nevyužívať svetlo s intenzívnou modrou zložkou pri zlých svetelných podmienkach.  Ak predpokladáme, že výhody presahujú ich nevýhody, určite zvážte kúpu LED panelov.

LED diódy

LED panely môžete použiť či už v kuchyni na osvetlenie pracovnej dosky, alebo taktiež v kúpeľni, či obývacej miestnosti, alebo dokonca aj v detskej izbe, no hodia sa aj na osvetlenie vstupnejchodby a predsieňovej časti. Sú veľmi žiadané a obľúbené kvôli ich skoro žiadnej údržbe a výkonnosti alebo životnosti.