Vynikajúce LED žiarovky G9. Neoľutujete.

LED žiarovky s označením G9 majú široké využitie. Používajú sa najmä do nástenných a stropných svietidiel, ale aj stolových lámp alebo lustrov. Do nástenných, stropných svietidiel a lustrov potrebujete veľmi veľa LED žiaroviek G9, preto je prvotná investícia rozhodne vyššia. Pri stolových lampách zväčša potrebujete jednu alebo dve takéto žiarovky, tým pádom je prvotná investícia rozhodne nižšia ako pri veľkých svietidlách na strop. Napájajú sa priamo na dvestodvadsať až dvestotridsať voltov. Sú veľmi úsporné a spotrebujú len minimum elektrickej energie, čo vám ušetrí mesačné náklady.

led žárovka

V porovnaní s tradičnými halogénovými žiarovkami G9 spotrebujú až o deväťdesiat percent menej elektrickej energie. Tento typ žiaroviek má širší uhol svietenie, napríklad stoosemdesiat stupňov a viac. Ak máte svietidlo, ktoré môžete nastavovať do strán, oceníte väčšie rozpätie svietenia žiarovky. V dnešnej dobe máme na trhu veľmi veľa typov aj samotných LED žiaroviek G9. Samozrejmosťou je aj výber správneho odtieňu danej žiarovky. LED G9 sú dostupné v troch farbách. Farba  teplá biela, denná biela a studená biela. Všeobecne sa chladnejší odtieň bielej farby svetla hodí na miesta, kde sa vyžaduje zvýšená pozornosť a koncentrácia.

úsporná žárovka

Myslím tým miesta ako kancelárie vo vašej práci. Teplá biela sa hodí do domácnosti, napríklad obývačky alebo spálne, kaviarní, reštaurácií a oddychových zón, pretože podporuje relax. Teplá biela vám spríjemní každodenný pohyb vo vašom byte, dodáva bytu príjemnú atmosféru a teplo domova. Denná biela je niečo medzi, najviac sa podobá dennému svetlu. Tento odtieň môžete použiť, keď sa neviete rozhodnúť, aký odtieň vybrať. Proste spravíte tým kompromis. Ani príliš studená, ani príliš teplá. Samozrejmosťou je aj záruka. Na takéto žiarovky je záruka dva roky. Pri priemernom svietení domácnosti šesť hodín denne by vám takáto žiarovka mala vydržať aj takmer desať rokov. Návratnosť vašej investície do LED žiarovky G9 je približne o jeden rok.