Ako sa zbaliť na 30 dní do jedného batohu?

Prečo je takou obrovskou výhodou?

Nie je nič zvláštne, ak si niekto z vás kladie otázku, či je vôbec ľahká batožina prínosom pre našu cestu. Prvou výhodou je malá objemnosť. Ak máme veľký kufor, nikdy ho nemáme problém zaplniť. Berieme veci, ktoré potom vôbec nevyužijeme – pre prípad, ak by náhodou bolo treba. Preto je potrebné poriadne zvážiť, čo využijem, a čo nie. Pred samotnou cestou sa aj oplatí vyskúšať, či sa skutočne do batohu zmestíte. Ďalším plusom je váha. Ťažký kufor nie je problémom, pokiaľ je naša dovolenka na jednom mieste. Stačí teda, ak ho zložíme v hoteli a ostáva tam po celý čas. Čo ak chceme cestovať po krajine? V tomto prípade naozaj oceníte malú váhu, najmä kvôli jednoduchšej manipulácii. Viete s ním ísť rýchlo, pomaly, pomedzi množstvo ľudí aj do obchodu.

batoh

„ Musthaves “:

Úplnou samozrejmosťou pri balení je spodné prádlo. Keďže sa predpokladá, že cestujete skôr do teplých destinácií, baľte naozaj minimálny počet. Prádlo si môžete prať každý deň a jednoducho na vzduchu ho následne vysušiť. Tričká či tielka sú tiež súčasťou zoznamu. Potrebných je 5-7 kusov. Viac sa naozaj neoplatí, a to z takého dôvodu, že pokiaľ máme tričká špinavé, už ich nenosíme. Ak by sme si ich zobrali veľa, tie špinavé by ani neoprali ani nenosili a celkovo by sme ich použili len párkrát. V chladnom počasí uvítame mikinu alebo ľahkú bundu. Ďalej je potrebné zobrať si nejaké nohavice, šortky či sukňu. Vo všetkých prípadoch voľte po jednom kuse. Nezaberú veľa miesta a dajú sa kombinovať so všetkým. Tenisky sú vhodnou voľbou obuvi, pretože sa dajú využiť na chodenie po meste, turistiku aj na cestovanie. K nim si s určitosťou pribaľte šľapky alebo žabky.

Na verejných miestach sú totiž kvôli hygiene požadované a okrem toho sa dajú použiť aj ako domáce topánky a na pláž. V súvislosti s plážou je nutné spomenúť plavky, ktoré nájdu svoje využitie vždy a všade. Keďže nezaberajú veľa miesta, je jedno či si zbalíte jedny alebo dvoje. Všetky veci berte neutrálne, aby sa dali ľahko navzájom kombinovať. Ak chceme mať z dovolenky nejaké zábery, mali by sme mať so sebou foťák či mobilný telefón. Teraz už ľahko doplňte zvyšné miesto tým, čo považujete za potrebné.

kufry

Cestovanie naľahko môže byť inovatívnym a zaujímavým novodobým spôsobom. Všetko závisí od toho, aké máte na vašej dovolenke priority. Ak pre vás zohráva väčšiu roľu poznávanie a vnímanie kultúry v porovnaní s krásou, tak neváhajte a skúste to. Budete milo prekvapení.