Ako si vybrať správny televízor?


1.       Kúpte si tak veľký, ako len môžete – Výbava a funkcie televízorov odzrkadľujú záujem a potreby zákazníkov, menšie televízory ako s uhlopriečkou 40 palcov sa dnes používajú len v kuchyniach, spálňach alebo vo veľmi malých izbách. Čím väčšia je obrazovka, tým viacej sa do pozeraného filmu vžijete a tým väčší zážitok pri jeho pozeraní zažijete.

tv

2.       4K rozlíšenie –Treba ísť s dobou a brať na vedomie, že si televízor nekupujete len na jeden rok. S veľkou uhlopriečkou prichádza veľké rozlíšenie obrazovky. Naše televízie a káblovky síce zatiaľ v 4K rozlíšení nevysielajú, ale dostať sa ku 4K obsahu je dnes už jednoduché. Dostupný je napríklad Netflix, YouTube alebo UHD Blu-ray disky. Nové herné konzoly takisto podporujú herný zážitok v 4K UHD rozlíšení. Cena 4K rozlíšenia už nie je veľkou prekážkou, stáva sa totiž štandardom. Full HD rozlíšenie obrazovky je dnes už upozornením na priemerne vybavený model televízora.

3.       HDR –Táto technológia zvyšuje dynamický rozsah výstupného obrazu, takže obraz má v porovnaní s ostatnými badateľne vyšší kontrast ako aj jas.

4.       Konektory –Ideálny televízor by mal mať aspoň tri alebo štyri HDMI konektory, ktoré využijete napríklad na pripojenie Blu-ray prehrávačov, herných konzol ale aj vášho počítača alebo notebooku. Takisto je ideálne, ak má váš televízor USB konektory v podobnom počte, ktoré využijete na pripojenie externých pevných diskov a USB kľúčov na nahrávanie a sledovanie programov. Klasicky zvykový výstup pre slúchadlá už tiež nie je bežnou výbavou, nahrádza sa totiž technológiou Bluetooth.

televize

5.       Funkcie SMART nie sú dôležité –Táto technológia tu už zopár rokov je, ale príliš ľudí nezaujala. Aplikácií je málo a nie sú dobre vyladené. Ak chcete efektívne surfovať na internete prostredníctvom vášho televízora, je táto technológia oveľa lepšie a príjemnejšie zladená na herných konzolách.