Ako vybrať správne protipožiarne dvere

V dnešnej dobe máme veľa budov, ktoré majú vlastnú kotolňu alebo jednoducho chcú prevenciu pred ohňom, tak zainvestujú do protipožiarnych dverí. Nie je to povinnou výbavou do bytu alebo domu, ale určite to je dobrá investícia. Je dokázané, že budovy, ktoré majú nainštalované protipožiarne dvere lepšie odolávajú ohňom. Protipožiarne dvere, ktoré sú vybavené špeciálnej konštrukcii obmedzujú rýchle šírenie ohňa a taktiež dokážu zadržať dym, ktorý je vylučovaný pri ohni a je nebezpečný a rôzne plyny. Toto sú dôvody, prečo všetky verejné budovy majú protipožiarne dvere ako povinný prvok bezpečnostnej výbavy. Veľkou výhodou je bezpečnejšia a rýchlejšia evakuácia ľudí pri vyskytnutom požiare.

Protipožiarne dvere

Správny výber materiálu

Správne protipožiarne dvere treba vybrať aj na základe materiálu. Poznáme oceľové, hliníkové a drevené. Najlepšou voľbou sú drevené, pretože drevený je len obal, ktorý počas ohňa rýchlo zhorí a jeho jadro tlie a zabraňuje tým šíreniu ohňa vďaka svojej hustote. Na druhú stranu najpopulárnejším materiálom sú hliníkové, ktoré majú taktiež veľmi vysokú mieru odolnosti.

Protipožiarne dvere a ich ceny sa líšia podľa veľkosti a materiálu. Dajú sa priplatiť aj rôzne otvory na dvere, ako okná. Dvere môžu byť presklené, plné a hladké. Našu kompletnú ponuku si môžete pozrieť na stránke lmmont.sk. Taktiež si môžete požiadať o cenovú ponuku. Záleží len na nás, aký materiál a typ dverí si vyberieme. Ak máte problém s výberom alebo by ste potrebovali pomôcť poradiť, tak nás neváhajte kontaktovať.

Protipožiarne dvere

Protipožiarne dvere Lmmont.sk by sme nemali vnímať ako veľký výdavok, ale ako investíciu do budúcna, ktorá nám môže v prípade vyskytnutého ohňa ušetriť veľa peňazí či dokonca zachrániť život. Nie je dobré šetriť na protipožiarnych dverách ale radšej zainvestovať, pretože sa nám to vráti. Predsa len, môže sa stať čokoľvek a treba byť pripravený na nepredvídateľné situácie.