Cestovanie lietadlom, autom alebo autobusom?

Niekedy je ľahké rozhodnúť sa, kam a ako sa dopravíte na najbližšiu dovolenku. No ak vám chýbajú peniaze a pri letiskových poplatkoch sa vám zdvíha žalúdok, treba zvoliť inú formu cestovania. V čom sa doprava odlišuje, aké majú jednotlivé druhy dopravy negatíva a pozitíva ? To sa dozviete práve tu !

letiště

Lietadlom rýchlejšie
Je pravda, že cestovanie lietadlom sa považuje za najefektívnejšie z pohľadu časového rozpoloženia. Lietadlo predsa lieta rýchlosťou až osemsto kilometrov za hodinu, takže sa dopravíte do určitej destinácie oveľa rýchlejšie. Treba mať však na pamäti, že na letisku musíte byť vždy dve hodiny pred odletom ! Cez tento čas máte možnosť vybaviť si letenky, odpraviť si svoju bagáž a pripraviť sa na cestu. Nevýhodou lietadla je to, že ľudia sa lietať boja – hlavne tí, ktorí majú extrémny strach z výšok a malého priestoru. Takýmto ľuďom býva v lietadle obyčajne zle a ich let býva pre nich skôr nočnou morou ako nádherným zážitkom. Pre ľudí, ktorí si lietanie užívajú a spolu so servisnými, palivovými a inými poplatkami nemajú žiadny problém, doprava lietadlom je pre nich to pravé, orechové.

Autobus
Mnoho ľudí autobusovú dopravu odsudzuje kvôli veľkému množstvu ľudí v malom nedostatočne vetranom priestore bez klimatizácie. Autobusom je doprava vždy pomalšia a zdĺhavejšia, čo ľudí veľmi unavuje a prináša im negatívnu energiu. Na druhú stránku je však oveľa lacnejšia a môže byť aj zábavnejšia, pretože môžete sledovať okolité krajiny a s nimi ich faunu a flóru. Dnes sú už autobusy našťastie lepšie vybavené a s ich dopravou nebývajú až také problémy. Sú vybavené plne funkčnou klimatizáciou a komfortnými sedadlami, kde je možné sa aj pripútať. Na žuvačky pod sedadlom môžete pokojne zabudnúť.

autobus

Autom kam nás nohy zavezú
Jediným negatívom, čo sa vlastnej dopravy autom týka, je ten kto z partie vlastní vodičský preukaz. Ľudia bez vodičského oprávnenia si môžu cestu užívať plnými dúškami, zatiaľ čo šoféri sa musia v určitý čas vystriedať a toho druhého nechať oddýchnuť. Autom sa dopravíte do mnoho krajín, môžete si zastaviť kde chcete a na ako dlho chcete. Môžete si dopriať občerstvenie hocikedy a keď vám treba na záchod – veď viete.. Autom je zabezpečená dovolenka a cestovanie tiež lacnejšie, hlavne ak máte auto pracujúce na plyn alebo na diesel. Ušetríte a uvidíte mnoho zaujímavých miest v pohodlí vášho auta.