Posuvné dvere sú dizajnovo zaujímavé a praktické

Dvere, ktoré každý deň otvárame a zatvárame, bývajú prevažne otváravé, umožňujú vstup do miestnosti a tiež ich aj uzatvárajú. Materiály na ich výrobu sú rôzne, od dreva cez plast a hliník až po sklo. Sklenené a k tomu posuvné dvere zažívajú boom a vďaka nim mnohé interiéry nadobudnú moderný vzhľad a tú správnu iskru.

sklenené dver

Rozdelenie veľkých priestorov na niekoľko menších je praktický krok, ktorým ho dokážeme praktickejšie využiť, pretože vznikne viac menších miestností, ktoré môžu byť využité na rôzne účely. Predelenie sa dá vyriešiť vymurovaním priečky a dverami, ktoré bežne bývajú otváravé, no moderné interiéry, ale aj menšie priestory sú čoraz viac vyžadujú sklenené posuvné dvere inovatívne riešenia, a tie môžu splniť posuvné dvere. Majú hneď niekoľko výhod, a tými sú napríklad záber malej plochy z dôvodu posunu dverného krídla do strany a v prípade celého presklenia dverí plnia aj funkciu akéhosi privádzača svetla do miestnosti. Táto vlastnosť sklenených dverí umožňuje osadiť ich aj tam, kde nemá prístup priame denné svetlo, číre sklo túto miestnosť dokáže opticky zväčšiť.

Dvere s posuvom do strán sa dajú vyrobiť v mnohých štýloch, s použitím rôznych druhov skiel od číreho cez matné, pieskované, grafosklo, farebné či sklo s polepením grafickou fóliou do rôznych vzorov aj s možnosťou navrhnúť si vlastný grafický motív. Základ však tvorí bezpečnostné sklo, ktoré musí spĺňať všetky požiadavky na bezpečnú prevádzku, aby nedochádzalo k ohrozeniu zdravia alebo životov užívateľov.

showroom-1188626_640

Trendy v interiérovom dizajne sa menia, no sklo je nadčasový materiál, ktorý si nevyžaduje nijaké špeciálne ošetrovanie, pôsobí esteticky a svojim originálnym dizajnom sa stáva ústredným prvkom, ktorý upúta pozornosť. Aj nudný interiér ožije, ak vymeníte klasické otváravé drevené dvere za presklené posuvné, navyše, ak budú mať povrch opravený niektorou zo spomínaných možností, či dokonca na nich bude váš vlastný grafický motív, budú obľúbenou súčasťou vášho domova.