Už aj reflektory majú modernú konštrukciu

Bežný rutinný život je taký rýchly, že všetko, čo nám denne príde do cesty považujeme za samozrejmosť, bez toho, aby sme sa zamysleli nad tým, či to tak ešte donedávna naozaj bolo. Naše nároky stúpajú a každý posun vpred berieme s prirodzenosťou, no nie všetky technické novinky sú aj v súlade s filozofiou, ktorá dbá o zdravé životné prostredie a pritom šetrí aj energie.

Elegantnou čiernou nič nepokazíte

Rýchlosť, s akou sa novinky aplikujú do života, už nestíhame sledovať, sme už len prijímateľmi toho, čo nám výrobcovia ponúkajú. Môžeme si však vyberať, ponuka je veľmi pestrá a široká, takže rozhodovanie je nakoniec aj tak na každom z nás. V takej situácii však musíme brať do úvahy aj následky nášho konania, a tak by sme mali zvážiť každý svoj krok. V mnohých ohľadoch sa už snažíme byť zodpovední k planéte, a k tomu nám môžu pomôcť aj led reflektory spotrebné produkty, ktoré využívame v domácnostiach, napríklad osvetlenie.

Interiéry si osvetľujeme svietidlami, ktoré sa nám páčia a ladia so štýlom zariadenia. LED technológia nám v tomto dokonca priniesla istý posun, pretože priniesla na trh produkty v modernom a originálnom dizajne, variabilné, šetrné a priateľské k nášmu životnému prostrediu. Od LED svietidiel očakávame porovnateľný výkon s halogénovými svietidlami, no zároveň chceme znížiť náklady na ich prevádzku a ušetriť tak financie. Rozhodnúť sa môžeme pre využitie LED žiaroviek, panelov, trubíc či pásikov, ale aj reflektorov.

A prišlo LED svetlo...

Práve LED reflektory sú tie, ktoré prešli prerodom, pretože ich robustná konštrukcia ich predurčovala iba na používanie na miesta, kde boli svojou veľkosťou vhodné, no dnešné LED-ky majú slim tvar, a tak pôsobia elegantnejšie, no sú praktickejšie. Všetky obsahujú kvalitné MCOB čipy GENESIS a krytie IP65 umožňuje ich použitie aj do vonkajšieho prostredia, kde sa osvedčili pri osvetľovaní billboardov, parkovísk, garáží, alebo aj dvorov a podobne, majú však jednu výhodu vďaka konštrukcii, ktorá dovoľuje ponechať ich na mieste bez nutnosti uchytenia, sú teda prenosné, čo je fajn napríklad pri používaní v ateliéroch alebo dielňach.