Využitie skla vo funkcii zábradlia na schody

Moderný dizajn a moderná projekcia interiérov využíva prvok skla aj vo funkcii zábradlia na schody. Zábradlie na schodoch je dôležité pre našu oporu, bezpečnosť, musí byť pevné, odolné a musí byť zároveň aj dostatočne stabilné. Najmodernejšie riešenia zábradlia na schody využívajú samonosné sklenené plochy ukotvené buď do profilu alebo na bodové úchyty, čím vzniká súvislá sklenená plocha mimoriadnej estetickej kvality s dokonalými technickými parametrami. Riešenia, tipy a inšpirácie Vám prináša ponuka zabradlie na schody , ktorá Vám priblíži využitie, jeho spoľahlivosť a technickú dokonalosť aj vo forme zábradlia.

zábradlie zo skla

Sklo, ktoré je nerozbitné, pevné a špeciálne upravené spĺňa všetky požiadavky pre bezpečnosť skleneného zábradlia, aj vrátane jeho stability a pevnosti. Okrem výnimočného dizajnu prináša do objektu presvetlenie, opticky ho zväčšuje, vytvára pocit jasu a nikdy nepôsobí rušivo. Veľmi dobre sa kombinuje so všetkými ostatnými prvkami zo skla, kameňa a dreva, má vždy čisté a jasné línie. Pri kotvení do profilu sa využívajú špeciálne upravené profily z hliníkových materiálov so špeciálnou povrchovou úpravou z brúsenej ocele. Vzniká tak kombinácia sklenenej plochy s jednoduchými líniami profilu, ktorá vytvára zábradlie s nadčasovým rozmerom. Taký istý efekt sa dosiahne pri sklenenom zábradlí na bodové úchyty, tzv. terče, ktoré sú v ponuke v rôznych tvaroch a veľkostiach. Medzi obľúbené patria najmä guľaté tvary, ale sú interiéry, kde sa uplatnia aj hranaté úchyty.

pevné sklenené zábradlie

Samonosné zábradlia majú svoju estetiku aj bez madla, celosklenená plocha je vždy efektná. Pocit istoty ale predsa navodzujú madlá a to najmä drevené, v prípade Vášho záujmu sú k dispozícii.Pri realizácii skleneného zábradlia je vždy dôležité jeho prvotné zameranie, ponuka je komplexná aj vrátane odborného poradenstva a profesionality pracovníkov.