Ako sa chrániť pred horúčavami

Nakoľko slnečné lúče ako i teploty atakujú čoraz vyššie stupne, je namieste aby sme si dávali pozor. Slnečné lúče vedia ľudí veľmi potrápiť Okrem úpalu nám hrozí i dehydratácia alebo spálenie pokožky. Spálenie pokožky je veľmi nepríjemné a môže mať ďalekosiahle následky. Okrem bolesti si to naša pokožka pamätá a v starobe nám to zráta nielen tvorbou vrások ale i rakovinou kože. Mnoho ľudí nemyslí na ochranu pokožky hlavy a podceňujú túto časť tela. Spálenie pokožky hlavy je však veľmi bolestivé a okrem toho býva spojené i s úpalom. Ako sa tomu vyhnúť?

slnko

Predsa správnou ochranou hlavy a tou môžu byť klobúky alebo šiltovky. Zo širokej ponuky si určite vyberie každý, nakoľko trendom sa medze nekladú ani v tejto oblasti. Existujú rôzne materiály látok, od semišu po bavlnu, takže výber začína už pri výbere materiálu. Okrem toho i šiltovka vie byť rôznorodým kúskom, nájdeme športový štýl ako i viac ležérny až po elegantné alebo extravagantné kúsky. Takisto sa medze nekladú ani pri farbách, nápisoch a flitroch. O tom svedčí i fakt že šiltovky sú na trhu už desaťročia a predsa sú každoročným letným trendom.

chlapci so šiltovkou

Okrem ochrany pokožky hlavy netreba zabúdať natierať sa opaľovacími krémami s UV faktorom, a opakovane sa natierať po okúpaní aby sme sa zbytočne nespálili. Netreba sa príliš opaľovať nakoľko to nie je pre našu pokožku najlepšie. Samozrejme zo slnka načerpáme nejaký ten vitamín D ale všetko treba robiť s mierou. Ďalej treba piť dostatok tekutín aby sme sa vyhli dehydratácii a samozrejme v najväčších horúčavách platí vyhnúť sa priamemu slnku. To je približne v čase od 11 do 15tej kedy je najsilnejšie. Dúfame že naše tipy vám pomohli a budete ich mať na mysli počas leta.Veríme že v dnešnej dobe plnej informácii o nebezpečenstve slnečného žiarenia si dá každý pozor a bude sa dostatočne chrániť nakoľko očakávame každým rokom vyššie a vyššie teploty.