Chcete si založiť svoj vlastný fotoalbum?

V dnešnej dobe je vášnivým fotografom skoro každý. Robiť zábery a ukladať snímky dnes môžeme hocikde aj pri akejkoľvek príležitosti, stačí ak máme vo vrecku mobil. A ten so sebou nosíme pravidelne, rovnako ako kľúče od domu. Navyše súčasné modely smartphonov poskytujú stále kvalitnejšiu technológiu fotenia a zatiaľ čo pred chytrými mobilmi vlastnili a nosili so sebou tie klasické fotoaparáty iba ľudia, pre ktorých bolo fotenie vášnivé hobby, dnes robí pravidelne snímky takmer každý majiteľ chytrého telefónu. Zrejme aj vy.

selfie, žena s mobilom

Je to úžasný pokrok, na druhej strane sa to už ale stáva stereotypné. O to viac, ak dnešní ľudia fotia úplne všetko a mnohé zábery nemajú výraznejší princíp, zmysel a hodnotu. Keď nahliadneme do svojho mobilu a následne do fotogalérie, mnohé fotky sú selfíčka z nezaujímavých miest, kde sa fotíme pri nejakom múre alebo fotíme akú sme uvarili cestovinu… no v skutočnosti nič zaujímavé.

Väčšinou sú to snímky vhodné možno na sociálne siete, ale nie všetky snímky sú tu také, aby sme si ich napríklad nechali vytlačiť a uložili ich do fyzického fotoalbumu.

Presne tak, ako to robili naši rodičia a ich rodičia. Skutočne hodnotné snímky, ktoré sú doteraz uložené v reálnom albume a počas dlhých zimných večerov si ich s rodinou či priateľmi prezeráme. A napriek tomu, že dnešná digitálna doba umožňuje robiť stovky fotiek týždenne, položme si otázku: Zakladáme si vlastne aj my takýto hodnotný fotoalbum, v ktorom budeme raz listovať?

rodina pri stole, Vianoc

Možno nie, ale nikdy nie je neskoro. Dokonca ani nemusí byť potrebné začať rýchlo snímať nové zábery. V podstate by stačilo, ak by sme sa prehrabali v našich digitálnych fotogalériách a povyberali fotky, ktoré stoja za to. Určite sa tam také nájdu a následne je možné využiť cenník Fotky za babku.sk a nechať si tieto digitálne zábery odborne vyvolať vo forme papierových fotiek.