Čínsky technologický zákaz

Komisár pre demokratickú federálnu komunikačnú komisiu (FCC) Geoffrey Starks usporiadal 27. júna seminár s názvom „Nájsť IT, opraviť ho, financovať ho“ a vypočuť si od „zainteresovaných strán o tom, ako riešiť národné bezpečnostné hrozby, ktoré predstavujú neisté zariadenia v rámci našich komunikačných sietí. „Hoci to nie je výslovne uvedené vo verejnom oznámení Komisie alebo v jej tlačovej správe, v rámci workshopu sa rieši otázka, či a ako odstrániť z technológie čínskych komunikačných sietí od čínskych dodávateľov vzhľadom na nedávny výkonný príkaz, ktorým sa americkým spoločnostiam zakazuje používať akékoľvek telekomunikačné zariadenia, ktoré sa považujú za potrebné. bezpečnostné riziko.
 grafity.jpg
Tento príkaz bol priamo zameraný na špičkových poskytovateľov telekomunikačných technológií v Číne Huawei a ZTE, ako aj na všetkých čínskych technologických dodávateľov, ktorých produkty sa nachádzajú v národných komunikačných sieťach. Na poldňovom workshope vystúpili viacerí rečníci vrátane akademikov, malých poskytovateľov telekomunikačných služieb, poskytovateľov telekomunikačných technológií a malých obchodných zástupcov. Takmer všetci hovorili o neistote a strachu, že zákaz sa vytvoril, a tvrdých finančných a príležitostných nákladoch, ktoré bude tento zákaz ukladať.
 
Jim Lewis, senior viceprezident a riaditeľ technologického politického programu v konzervatívnom think-tanku Center for Strategic & International Studies (CSIS), odštartoval workshop tým, že v prípade administratívy uviedol, prečo je odstránenie technológie z telekomunikačných sietí dobrá vec. „Takže máme dobre financovaného súpera a Huawei je jedným z nástrojov, ktoré používajú. Predstavuje skutočné bezpečnostné riziká pre USA a ich spojencov, “povedal.
 vlajka.png
Obavy z výkonného nariadenia a iných zákazov uložených administratívnym centrom na prípadný spyware alebo iný malware zabudovaný do technológie čínskych dodávateľov na príkaz ich vlády v Pekingu. Zdá sa však, že Lewis argumentuje tým, že Huawei nie je len špehovaním v mene svojej vlády, ale dostáva aj nejakú formu finančných dotácií čínskej vlády, pretože sa snaží zabezpečiť zmluvy na pomoc pri budovaní sietí 5G po celom svete.