Do horúčav si oblečte šaty.

Dámska móda vie byť niekedy hotové umenie. Na to aby ste zaujali vám nestačí tričko a džínsy. Móda je skutočne umenie a vy ju musíte vedieť kombinovať. Musíte ju pochopiť. Staré pravidlá sa už dávno nedodržujú a dnes si môžeme dovoliť obliecť už takmer čokoľvek.

Módu by sme mohli rozdeliť aj podľa ročných období. Zatiaľ čo jar a jeseň sú pre mnohých nadšencov módy najobľúbenejšie vďaka možnosti vrstvenia, ani leto a zima nie sú na zahodenie. V zime môžete zaujať výrazným kabátom či zaujímavými čižmami a stále viac populárne sú čiapky. A naopak leto je obľúbené, lebo nemusíte tráviť množstvo času pred šatníkom a pri vysokých teplotách vám stačí pár kúskov oblečenia. Práve leto je obdobie šiat.

žlté šaty

Šaty na leto sú ľahké, farebné a zo vzdušného materiálu. Kvalitné šaty v lete sú väčšinou krátke a na ramienka, aby telu nebolo teplo. V lete je ale aj množstvo festivalov a osláv. Zatiaľ čo na dovolenku si berieme čo najpohodlnejšie a najľahšie, na rôzne spoločenské akcie, je vhodný iný typ šiat, aj keď je to v letných mesiacoch. Na chladnejšie večery si môžete zvoliť pokojne aj dlhý rukáv. Letné šaty môžu byť z rôznych materiálov. Či už teplákovina, satén alebo bavlna. Dôležité je, aby ste si vybrali ten správny typ na letnú akciu. Obľúbené sú ako obtiahnuté tak aj voľné šaty. Čo tak siahnuť po extravagantnejšom modeli? Prestrihnuté v páse, s netopierími rukávmi, s výraznou sukňou.

letné šaty

Šaty sú na teplé, letné obdobie „must have“. Sú veľmi ženské. Dokážu krásne zvýrazniť každú postavu. Musíte si však zvoliť strih, ktorý lichotí vašej postave. Na šatách je najlepšie, že stačí jeden kúsok a máte hotový celý outfit. Dôležité je doplniť ho správnymi doplnkami. Výrazná kabelka, šperky a vhodná obuv. Na večer si už len prehodíte cez seba svetrík alebo rifľovú bundu a môžete sa spokojne túlať celú noc.