Dvojstupňová ochrana Gmailu

>         Každý z nás využíva email od Gmailu. Prakticky vyžiada smartfónu či tablet bez Gmail ani neexistoval. Ale ak sa chcete prihlásiť do svojho Gmail môžete využiť dvojstupňovú ochranu ktorú využíva len veľmi malé percento ľudí. Táto ochrana slúži na prihlásenie všetky zariadení na ktorý používate účet od Google teda email cez ktorý sa prihlasujete do svojich zariadení.

email
 
»          Do svojho konta sa môžete prakticky prihlásiť viacerými spôsobmi. Buď tak že keď sa prihlasujete Počúvam kód ktorý následne zadáte do svojho účtu Google, a taktiež môžu poslať tento kód cez hlasový hovor sms správu alebo prostredníctvom iného zadaného e-mailu.
 
»          Tento kód je dobrý na to aby ste mali svoje mail dostatočne ochránení a nikto sa do neho nemohol dostať. Ak sa teda prihlasujete na všetky zariadenia nemáte toto dvojstupňové overenie zapnuté Jednoducho sa prihlásite pomocou emailu a hesla a následne vám bude odoslaný kód ktorý zadáte do ďalšieho poľa . Je to aj výhoda pre zariadenia v ktorých ste prihlásený do svojho e-mailového konta. Takto si nechať zaslať iba kód, A vy ste jednoducho prihlásite môžete využívať email od Google naplno.
 
Ø  Lenže som ale aspoň trochu pomohol alebo vašu prácu pri používaní Gmailu. Pretože vďaka tomuto spôsobu môžete majú indukčné používanie a lepšiu ochranu ktorú môžete využívať prakticky nad tureckou v zariadení. Stačí  nastaviť a už len využívať túto službu ktorá je prakticky zadarmo a bez akýchkoľvek poplatkov . Čiže to znamená že po ak dostanete kód alebo vám zavolajú a povedia vám kód Vy za tento kód neplatíte ani cent.

pošta
 
Ø  Ide o to že túto ochranou využíva len malé percento ľudí pretože si myslia že prihlasovanie do Gmailu je zdĺhavé a trvá to dlhšiu dobu pokiaľ sa prihlásiť do svojho konta. Skôr by malo ísť rýchlejšie a bezpečnejšie prihlásenie ktoré by malo vážiť prácu pri používaní a samozrejme zabezpečený konta.