Nokia 3310, alebo spomienky na prítomnosť?

•         Pamätáte si na Nokiu 3310? Tí, čo máte cez dvadsať, zrejme áno. Vsadil by som na to krk, že tento mobil je vám dobre známy.
 V prvých rokoch nového milénia išlo o dlhoročnú jednotku na trhu s mobilmi, pokiaľ neprišli tie s farebnými displejmi. No aj vtedy bol tento mobil ešte stále obľúbeným. Za zmienku stojí jeho kvalita, kedy sa pokazil len málokomu, prežil naozaj všetko a mal všetky funkcie, ktoré na tú dobu boli možné. No ako vravím, až pokiaľ neprišli mobily s farebným displejom, kamerou, schopnosťou prehrať videá a súbory MP3.

publikum

Na Nokii 3310 síce nebolo možné prehrať súbory MP3, no pamätám si, že nám dávala možnosť vytvoriť si vlastnú melódiu, alebo upraviť tú, ktorú sme už v mobile mali. Na tú dobu to bol myslím jediný mobil, čo nám toto umožnil a tak sme si skladali vlastné napodobneniny známych hitov. Niekto si stiahol melódiu pomocou zaslania SMS za poplatok na určité číslo v časopise. A práve Nokia 3310 vám potom zobrazila i mobilné akordy, tak ostatní sme si ich prepisovali a tak sme si väčšina zložili song zadarmo. 😀

Dnes je to už k smiechu. Každopádne tento mobil bol dlhé roky najpopulárnejším a možno povediac, že aj najkvalitnejším. Išlo o špičku.
•         A viete čo? Ten mobil sa vrátil späť na trh! Ide o takú retro novinku.
Má praktickejší, modernejší, no i krajší dizajn, je o niečo užší, no hrany sú zaoblené. Tých pozitívnych zmien je však oveľa viac, napríklad displej už nie je čiernobiely, má pochopiteľne pekné farby, rozlíšenie 240 x 240, pričom originálny model mal rozlíšenie len 84 x 84. Zariadenie má dnes už samozrejme i fotoaparát a to 2 MPx, dokáže zachytiť i videá. Skladať melódie už nemusíte, mobil pripojíte k počítaču pomocou USB kábla a presuniete vaše obľúbené súbory, aj tie hudobné, vo formáte MP3.

zákaz

•         Cena sa pritom odhaduje na nejakých 50 Euro a je vhodná pre každého, kto je aj dnes toho názoru, že tieto mobily boli praktickejšie a hlavne odolnejšie.