Myslíte si, že viete o mužoch všetko? Tu je niekoľko faktov, o ktorých ste možno netušili.

Niektoré fakty o mužoch ženám známe nie sú, hoci zvykneme tvrdiť, že ich máme dobre „prekuknutých“, predsa len ešte na nich máme čo objavovať.
 

  1. Rozdiel vo veľkosti močového mechúra

Komentáre mužov o častom chodení žien na toaletu sú opodstatnené, pretože vedci zistili, že ženy majú menší močový mechúr, a tak je návšteva tohto miesta nevyhnutná častejšie ako u mužov, ktorí aj keď toho vypijú viac, s väčším objemom mechúra aj dlhšie vydržia.ukazatel.jpg

  1. Celulitída ich nestraší

Táto informácia asi nahnevá 85% žien, ktoré márne zvádzajú boj s celulitídou, pretože muži ju nemávajú. Ich telo je zložené prevažne zo svalov, naopak, ženy majú viac tuku , tenšiu kožu a menšie množstvo spojivového tkaniva, preto tuk „presvitá“ vo forme celulitídy. Sem tam sa však objaví aj u mužov, ale len veľmi vzácne.

  1. Majú problém počúvať nás

Sťažnosti žien typu, „ty ma vôbec nepočúvaš!“ sú podľa vedcov úplne opodstatnené. Použitím špeciálnych prístrojov totiž zistili, že muži pri počúvaní používajú len polovicu mozgu, naopak ženy ho zapájajú celý.

  1. Testosterón a agresivita
    Vo všeobecnosti sú ženy menej agresívne ako muži, no existujú aj výnimky. Hlavným dôvodom je testosterón, ktorý im dodáva silu. Ten príjímajú dvakrát v živote, prvý krát už počas vývoja v tehotenstve a druhú v puberte.
  2. Starnutie u nich prebieha pomalšiesenioři.jpg

Medzi ďalšie pozitívne znaky u mužov patrí pomalšie starnutie. Ak sa o pleť starajú, výsledky sú ohromné, a to aj napriek dennému holeniu či slneniu. Naopak, ženy strácajú kolagén oveľa rýchlejšie, čo má na svedomí aj menopauza, a preto aj ich pleť starne skôr.

  1. Výnimočne sa im môže tvoriť mlieko

Neuveriteľne znie informácia, že aj mužom sa môže za istých okolností v prsiach tvoriť mlieko. Dôležitý je hormón prolaktín, ktorý je kľúčový pri tvorbe mužských spermií a v prípade, že ho má muž nadbytok , tak dochádza k procesu zvanému galaktorea, čo je mliečny sekrét a jeho výtok z prsníka.

  1. Kvasinkové infekcie neobchádzajú ani ich

Netrápia s nimi iba ženy, potrápiť môže aj mužské pokolenie, hlavne tých, ktorí sa nadmerne potia alebo majú nadváhu. Chvalabohu, antifungicídy, teda lieky na tento neduh zaberajú na obe pohlavia rovnako a dokážu pomôcť aj mužom.