Príjemná letná dovolenka

Dovolenka je niekedy dvojfázová: v zime a v lete. Je to ideálne, ak máme možnosť vypnúť a oddýchnuť si od pracovných problémov dvakrát ročne.
Väčšina obyvateľstva ale absolvuje zimnú dovolenky v predvianočnom a vianočnom, prípadne novoročnom období. Je to dovolenka plná chystania, príprav, rodinných stretnutí. Či si ale počas nej oddýchneme je vskutku minimálne diskutabilné.

moře

Letné dovolenky bývajú iné. Niekedy však aj letná dovolenka Slováka je dovolenkou pracovnou, spojenou s prerábaním bytu, alebo inými neodkladnými povinnosťami. Skrátka je na malte a nie na Malte.
Nie každý je milovníkom dovoleniek pri mori a pri vodných nádržiach, alebo kúpaliskách. Niekto miluje prechádzky lesom, turistiku a jedine takýmto spôsobom si vie odpočinúť.

Pre takého to človeka je vhodným miestom na príjemnú letnú dovolenku- Čergovské pohorie, alebo iný krásny kus nášho Slovenska. Nemusia to byť Tatry, Pieniny. Skúste skúsiť niečo iné- Čergov.
Zažijete naozaj príjemnú dovolenku-

Ako sa tam dostanete ? Skúsme cestu z Prešova- tretieho najväčšieho mesta na Slovensku. Toto nájde každý človek. Vyberiete sa z Prešova cez Šarišské Michaľany do krásneho kráľovského mesta Sabinov. Oscarového mestečka- kde sa točil Obchod na korze. Kto by nepoznal tento film zo skvelým pánom Krónerom. Obchodík v ktorom sa dej odohrával je po ľavej strane na ceste z Prešova. Miestny park je ukončený soškou OSCAR. Pokračujete po ceste ďalej cez Pečovskú Novú Ves a v nej odbočíte doprava. Na Ľutinu. Prejdete touto dedinkou, ktorá je známa odpustovými slávnosťami gréckokatolíckych veriacich a pôjdete cez Olejnikov na Majdán. V Majdane odbočíte doprava lesnou cestou dôjdete na jej koniec. Tu začína turistický chodníček, ktorý vás zavedie na Čergov. Je to jednoduchá prechádzka, ktorú zvládnu aj malé detičky. Na Čergove je turistická ubytovňa- bývalá vojenská chata. O pocestného sa tu postarajú. Ubytujú, napoja a dajú aj najesť.

pláž

Odtiaľ môžete robiť túry rôznymi smermi- na Bardejov, na Minčol, na Lysú. Nech už sa vyberiete kamkoľvek- neoľutujete. Nádherná panenská príroda, čistý vzduch, množstvo stromov a rastlín. Takúto krásu veru nenájdete iba tak!