Rekondičný pobyt pre zamestnancov

Rekondičný pobyt je platený plne zamestnávateľom a je vhodný pre zamestnancov, ktorí pracujú v nehostinných podmienkach. Napríklad, že na pracovisku sú vysoké vibrácie, hluk, prach a podobne. Niekedy aj všetko naraz. Zároveň musia odrobiť niekoľko rokov na tomto pracovisku a potom majú nárok na rekondičný pobyt. Je to zo zákona povinné a preto by tak mala učiniť každá firma, ktorá má takýchto zamestnancov.

medicína

A nielen to. Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi plnú náhradu mzdy počas tohto pobytu, pretože ho tam posiela on a nejde tam zamestnanec z vlastnej vôle. Zamestnávateľ takisto poskytuje dopravu na miesto určenia a aj dopravu naspäť. Samozrejme, zamestnanec nemusí ísť sám na takýto pobyt, ale môže si zobrať aj rodinného príslušníka. Ten si ale všetko platí.

Zamestnanec je na rekondičnom pobyte celý týždeň – 7 dní. Počas pobytu chodí na procedúry, ktoré mu majú odstrániť následky z pracovnej činnosti, ktorú vykonáva. Hluk, prach alebo vibrácie sa môžu odraziť na jeho zdraví. V jednej nemenovanej firme ponúkajú zamestnancom až 18 procedúr počas celého pobytu, to sú minimálne dve počas jedného dňa. Rozhodne sa nebude nudiť.

fyzioterapie

Samozrejme, je tu možnosť aj odmietnutia takéhoto pobytu a v tom prípade zamestnanec nemusí cestovať ďaleko na rekondičný pobyt, ale sú mu poskytnuté náhradné procedúry v najbližšom možnom meste, v ktorom ich vykonávajú. Tu si ale zamestnanec platí a manažuje dopravu sám. No, ja, keby mám takúto možnosť, tak neváham ani chvíľu a možnosť rekondičného pobytu jednoznačne využijem. Oddýchnuť si a ešte za to dostávať aj mzdu je na nezaplatenie. Okrem toho si nič neplatiť za pobyt v krásnom prostredí. Neviem, čo viac by bolo treba takému človeku. No, až na to, že je tam sám, ale však môže si zobrať hocikoho, len mu to musí zaplatiť. Ale keď ušetrí za seba, tak si môže dovoliť predsa.