Šport pre nešportové typy

Chceli by ste začať cvičiť, no pri príchode do posilňovne sa hanbíte a máte pocit, že toto miesto nie je nič pre vás? Už na základnej škole ste sa hanbili na telesnej za svoje výkony, bolo vám nepríjemné neustále známkovanie a porovnávanie sa? No šport nemusí byť iba o súťaživosti, niekedy to môže byť dokonca forma vašej psychickej očisty. My vám teraz v pár krátkych bodoch povieme, ako na to!
Je pre vás chôdza únavná? Skúste sa nesústrediť na vašu únavu. Počas toho, ako budete kráčať sa zamyslite nad plánom na nasledujúci deň, porozmýšľajte o veciach, s ktorými ste spokojný alebo nespokojný, zhodnoťte svoj deň a pripravte sa na ďalší. Prípadne si vypočujte hudbu, ktorá vás odpúta od vašej únavy. Tiež, pokiaľ môžete použite krokomer – ak budete vedieť, ako veľa kráčate, môže vás to inšpirovať a pomôcť v ďalšom pohybe pri tom, ako sa budete snažiť prekonať sám seba.walking.jpg
Ak chcete začať behať, nebehajte hneď tak, ako ľudia, čo na to roky trénovali. Treba myslieť na to, že ste začiatočník a nestanovať si príliš vysoké ciele – ak ich totiž nesplníte, tak budete demotivovaný a chuť behať vás prejde. Začnite behať krátke trate a tempo si zvoľte také, aby vám čo najviac vyhovovalo. Hocijako pomaly bežíte, je to predsa len pohyb a je to výrazný pokrok od sedenia na gauči.
Ak nemáte radi posilňovne, tak môžete skúsiť posilňovať svojou vlastnou váhou – buď to môžete skúsiť na cvičiskách (ktoré väčšinou bývajú na sídliskách vo väčších mestách), alebo môžete skúsiť nájsť si nejaké cviky na internete.
Ak vám ani jeden z týchto spôsobom nevyhovujte, vyskúšajte ešte plávanie – pobyt vo vode je príjemný, osviežujúci ale plávanie je veľmi únavné a spálite pri ňom množstvo kalórií.strečin.jpg
Ak sa nenájdete ani v tom, neprestávajte hľadať – nezabúdajte, že pre každého je vhodné niečo iné a to, že vám nejde jeden šport, neznamená že vám nepôjde ani iný. A ak by vám aj nešiel, prečo by ste si nemali pri ňom užiť?