Viete spotrebu svojej nehnuteľnosti?

Administratíva v oblasti domov či bytov je v dnešnej dobe neúprosná. Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi sa žiadne problémy v oblasti papierov a administratívy nerobili, dnes musíte mať všetko zdokladované, všetko potvrdené a všetko zaznamenané. Čoraz častejšie konzultovaná téma na spotrebu energie na vykurovanie či ohrev vody je dnes číslom jedna. Už ste možno spozorovali možnosť obnovy svojho starého domu. Znížite náklady na chod svojej domácnosti a štát vám preplatí sumu za nové technológie. Pri starých domoch nikto nedal za úlohu znížiť energie našej domácnosti na čo najnižšiu spotrebu, v prípade novostavieb je však situácia úplne iná.

energetický certifikát

Nová legislatíva určuje novostavbám, ktoré čaká kolaudácia dosiahnuť najvyššiu energetickú triedu A0. Čo znamená energetická trieda? Všetky úkony, ktoré spotrebovávajú vo vašej domácnosti energie sú zahrnuté do energetického certifikátu, ktorý vám vyhotovia odborníci. Energetický certifikát je doklad o spotrebe energie vo vašej domácnosti a na základe ich výšky nehnuteľnosť zaradená do energetickej triedy. Energetické triedy sú rozdelené podľa písmena abecedy od A po G. Trieda A predstavuje nehnuteľnosť s najnižšou spotrebou energie spotrebovanú na vykurovanie, ohrev vody či iné úkony v domácnosti. Možno si myslíte, že vás sa energetický certifikát netýka. Opak je však pravdou. Energetický certifikát potrebujeme v dnešnej dobe už vo viacerých prípadoch.

energetický certifikát

Kedy je potrebný energetický certifikát budov?

Dôležitým kritériom pre skolaudovanie dnešných novostavieb je práve predloženie energetického certifikátu. Legislatíva vám dáva za povinnosť dodržať najvyššiu energetickú triedu nehnuteľnosti A0 a doložiť to musíte práve energetickým certifikátom. Energetický certifikát vám vyhotovia na certifikaciabudovy.sk. Odborníci pomocou modernej technológie zistia presnú spotrebu vašej nehnuteľnosti a všetko zaznamenajú do energetického certifikátu, ktorý predložíte ku kolaudácii.