Prehliadka Krakovom, unikátnym mestom v strednej Európe

Odolnosť je jedným z mnohých jemných atribútov Krakova. Vyznamenaný pre svoju eleganciu, je to stále populárnejšie miesto pre európskych fanúšikov na víkendové výlety. Je tu živý nočný život, trhy, nákupy, dobré jedlo a množstvo pamiatok a atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť.
Krakov je úžasný úvod do Poľska, pretože je jedným z mála veľkých európskych miest, ktoré unikli veľkým škodám počas druhej svetovej vojny.

krakov

Námestie z 13. storočia
Akýkoľvek prieskum Krakova by mal začať na Hlavnom námestí (Rynek Główny), kde sa 13. storočie stále zachovalo. Keď zaznie zvuk trúby z jednej z veží baziliky sv. Márie na okraji trhového námestia , Turisti obrátia svoje tváre na mosadzný záblesk trúbky v malom okne veže. Melódia sa nazýva hejnał, hymna Panny Márie, ktorá sa po stáročia hrá každú hodinu. Hraje štyrikrát, každý raz zo štyroch tvárí veže, ale vždy končí náhle.

Hrad Wawel
Začnite s impozantným Wawelom, hradom, ktorý dominuje mestskému centru. Staroveké sídlo moci v Poľsku od roku 1000 n. l., Wawel je impozantný komplex. Hrad je stále obklopený stredovekými obrannými múrmi a vežami a zahŕňa pokladnicu, zbrojnicu a niekoľko malých múzeí. Na spodku rieky socha mýtického draka Smok Wawelski stráži vstup do svojej jaskyne, prerušovane dýchajúci skutočný oheň na potešenie prechádzajúcich turistov.

polsko

Vyskúšajte si prehliadku v koči
Putujte po dláždených uliciach Starého Mesta. Koče s koňmi naložené s turistami nájdete takmer v každom kúte, ide totiž o najlepší a zároveň romantický spôsob, ako získať prehliadku okolia Starého Mesta, ak sa nedostanete príliš ďaleko. Doprava je zakázaná v niektorých častiach, čo umožňuje chodcom prechádzať podľa vlastného uváženia.

Pre fanúšikov filmu Schindlerov zoznam
V neposlednom rade je tu samozrejme Oskar Schindler, majiteľ továrne, ktorého príbeh získal celosvetové uznanie v roku 1993 filmu Schindlerovho zoznamu. Továreň je teraz pobočkou Historického múzea mesta Krakov a jeho súčasťou je výstava, ktorá pokrýva nielen Schindlerovu úlohu pri záchrane 1000 židov z geta, ale aj širší príbeh o živote v Krakove za nacistickej okupácie  rokov 1939 až 1945.