Výrobky z mäsa: áno alebo nie?

Výrobky z mäsa sú dnes už samozrejmosťou. V obchodoch nájdete takmer všetko od rôznych šuniek, salám, klobás, párok až po mäso rôzneho druhu. Kedysi v minulosti sa jedlo mäso menej ako v súčasnej dobe. Platilo, že na dedinách každý niečo choval a následne im napríklad mäso z prasiatka vydržalo aj rok pre celú rodinu. No dnes? Dnes je takmer samozrejmosťou, že človek si dopraje mäso každý deň. Či je to zdravé necháme posúdiť odborníkov. Čo sa však naozaj stane, ak tieto výrobky obmedzíte?mäso jedlo zelenina.jpg
Zlepší sa vám pleť a schudnete. Nesrandujeme! Možno to neplatí na každého, ale my sme na istý čas tento experiment skúsili. Bolo to skôr z dôvodu, že nás trápili žalúdočné problémy, a preto bol tento krok ako jeden z možností ako zlepšiť svoje zdravie. Okrem lepšieho trávenia nás čakala lepšia pleť a bonus v podaní krajšej postavy. Samozrejme, že sme mäso úplne nevylúčili. Iba sme ho jedli menej a to jedenkrát do týždňa. Myslíme si totiž, že mäso je pre telo dôležité a vylúčiť ho úplne znamená nahradiť ho inými potravinami a dôsledne si všetko naštudovať, aby telu nechýbali žiadne minerály. Sme, samozrejme, otvorení i možnosti vegetariánstva a vegánstva a nevylučujeme, že možno raz dospejeme i k tejto forme. O tom však inokedy.tanier obloha saláma.jpg
Okrem lepšieho trávenia sme trochu ušetrili. Mäso je pomerne drahá záležitosť. Najmä študenti si túto vec uvedomia, keď začnú preferovať rastlinnú stravu. Mäso je totiž jedno z najdrahších položiek čo sa týka potravín.
Okrem toho nám akosi prirodzene prestali chutiť párky a nekvalitná šunka. Naozaj sme si začali vyberať kvalitnejšie suroviny. Okrem toho sme sa cítili lepšie, že zbytočne nie sme toľko zahltení mäsom a máme cit aj voči zvieratám.
Výrobkom z mäsa, samozrejme, nie sme úplne uzavretí. Dáme si ich, keď máme chuť. Kto by predsa odolal chutnej opekanej špekáčke? No môžeme povedať, že kvalita života sa nám rapídne zlepšila. Možno naozaj netreba so všetkým jedlom toľko preháňať a treba jesť zdravo a vyvážene. Odpoveď ale na našu otázku znie, výrobkom teda áno, ale v zdravej miere!