ZLATÉ PRAVIDLÁ PRE OBLEKANIE S VAŠOU POSTAVOU

Čo by ste mali vedieť?
1.      Určte tvar vašej postavy. Preskúmajte svoju figúru. Všímajte si hlavne veľkosť Vašich pŕs, stehien, brucha, bokov a zadku.
2.      Zmerajte si objem poprsia, pasu a bokov. V závislosti od veľkosti každej časti (v centimetroch) môžete určiť typ vašej postavy a vybrať si vhodné oblečenie.
3.      Vo väčšine  krajín je typická veľkosť  90-60-90. Tieto parametre však nemusíte dodržiavať.

nákupní centrum
 
·         Jablko . Asi 14 percent žien sa považuje za držiteľky tohto typu postavy, keď hrudník je väčší ako boky o 7,62 cm alebo viac. Stačí sa pozrieť do zrkadla a zistiť, či vaša postava má tvar jablka. Najdôležitejšími prvkami tohto typu sú tenké končatiny, najmä ramená. Hmotnosť je sústredená okolo strednej časti a hrudníka, sprevádzaná veľkým hrudníkom a vyčnievajúcim bruchom. Ak máte malú hruď, celá hmotnosť sa bude koncentrovať v bruchu.  Keďže horná časť je väčšia, nohy by mali byť štíhle a pružné.

·         Hruška. 20 percent žien má širší spodok tela, čiže výraznejšie boky, stehná a zadok. Zvyčajne sa takáto postava považuje za "veľkolepú". Ak chcete určiť tento typ, stačí sa pozrieť na nohy, sú zvyčajne silnejšie, svalnaté.
·         Rovný / obdĺžnikový tvar. Asi 46 percent žien má tento typ postavy, keď boky a pás majú rovnakú šírku. Vaša silueta nie je tak bujná ako tvar hrušky a jabĺk. Namiesto toho vaše telo vyzerá natiahnuto a s plochými ramenami. 
·         Tvar presýpacích hodín . Iba 8% žien má túto formu. Boky a hrudník majú zvyčajne rovnakú šírku a pás je úzky. Vaše krivky krásne zdôrazňujú postavu na správnych miestach. Tuk sa spravidla rovnomerne ukladá do celého tela.

oblečení

A ako sa podľa typu postavy obliekať?
1.      Odevy pre postavu typu jablka. Ak chcete úspešne vybrať oblečenie podľa typu tvaru jabĺk, musíte odvrátiť pozornosť od strednej časti tela a nosiť oblečenie, ktoré zdôrazní ďalšie časti . Sledujte kontúry vášho tela a zamerajte sa na hornú a dolnú tretinu vášho tela. Odstraňte svoju pozornosť z pásu, ramien a rúk (noste dlhé rukávy) a upriamte pozornosť na hrudník a krk.
2.      Odevy pre hruškovité telo. Trik pre túto formu tela je nosiť veci, ktoré pridávajú objem do hrudníka a ramien. Zamerajte sa na hornú časť tela, aby ste vizuálne zmenšili jeho spodnú časť. Pokúste sa nosiť svetre, ktoré vizuálne zväčšia vaše ramená.
3.      Odevy pre obdĺžnikové telo. S touto formou tela by ste mali nosiť veci, ktoré porušujú vašu siluetu a vytvárajú ohyby, začínajúc pásom. Vyberte si šaty s volánkami, aby ste získali objem (a ženskosť). Zásobte si mini sukne a svetlé pančuchy, aby ste zdôraznili svoje krásne nohy. 
4.      Odevy pre postavu presýpacích hodín. Ak ste šťastný majiteľ takéhoto vzácneho postavy, musíte to rozhodne zdôrazniť! Váš pás by mal byť stredobodom pri výbere šiat. To zahŕňa pohodlné oblečenie a doplnky, ktoré zdôrazňujú váš pás. Zameraním na pás budete ešte viac priťahovať pozornosť. Šaty zdôraznia krásne krivky a siluetu. Nenoste voľné oblečenie, ktoré skrýva telo.